کمیاب فرزند مدرسه همراه ملانیا زن ترامپ

کمیاب: فرزند مدرسه همراه ملانیا زن ترامپ خانواده برج ترامپ رییس جمهور دونالد ترامپ ریاست جمهوری ملانیا ترامپ

گت بلاگز اخبار پزشکی دیابت در کمین زنان کارمند

مطالعه محققان کانادایی نشان می دهد، خطر مبتلا شدن به دیابت نوع 2 در زنان کارمندی که دستکم 45 ساعت در هفته کار می کنند 63 درصد زیاد کردن می یابد؛ ولی به نظر می ر

دیابت در کمین زنان کارمند

دیابت در کمین زنان کارمند

عبارات مهم : دیابت

مطالعه محققان کانادایی نشان می دهد، خطر مبتلا شدن به دیابت نوع 2 در زنان کارمندی که دستکم 45 ساعت در هفته کار می کنند 63 درصد زیاد کردن می یابد؛ ولی به نظر می رسد که تصویر این عنوان در مورد مردان صادق است.

به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، این مطالعه تازه که به وسیله محققان مرکز تحقیقاتی FRQS در کبک کانادا انجام شد، نشان می دهد که دست کم 45 ساعت کار در هفته خطر مبتلا شدن به دیابت نوع 2 را در زنان زیاد کردن می دهد ولی به نظر می رسد که از مردان در برابر مبتلا شدن به این بیماری محافظت می کند.

این مطالعه که بر روی هفت هزار و 65 کارمند انجام شد، نخستین مطالعه ای است که تاثیر ساعات کاری را بر خطر مبتلا شدن به دیابت بر تعداد قابل توجهی از زنان و مردان بررسی می کند.

دیابت در کمین زنان کارمند

محققان متوجه شدند، درحالی که ساعت کاری طولانی خطر ابتلای یک مرد به دیابت نوع دو را کم کردن می دهد ولی بیش از 45 ساعت کار در هفته خطر ابتلای یک زن را تا 63 درصد زیاد کردن می دهد.

محققان گفتند: به نظر می رسد که علت مهم این عنوان این حقیقت است که کارمندان زن بعد از کار نیز وظایف زیادی در رابطه با کارهای منزل باید انجام دهند.

مطالعه محققان کانادایی نشان می دهد، خطر مبتلا شدن به دیابت نوع 2 در زنان کارمندی که دستکم 45 ساعت در هفته کار می کنند 63 درصد زیاد کردن می یابد؛ ولی به نظر می ر

آنها افزودند:این نتیجه های ممکن است جهت مردانی که در موقعیت های مشابه با زنان قرار دارند صدق کند ولی مردانی که بیشترین ساعات کاری را انجام می دهند میل به دارند که عالی ترین حقوق را دریافت کنند، در موقعیت های شغلی بالاتری قرار گیرند و کمتر کار منزل انجام دهند، همین عنوان به آنها یک حس خوش حالی بدون استرس می دهد که به نظر می رسد محافظت کننده باشد.

محققان در عین حال تاکید کردند که پرداخت حقوق بهتر و قرار گرفتن در یک جایگاه شغلی بالاتر می تواند به پایین آوردن خطر ابتلای زنان به دیابت کمک کند.

واژه های کلیدی: دیابت | مردان | محققان | کارمند | مطالعه | کارمند | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs